Вічна пам’ять …

Сьогодні час схилити голови у скорботі, адже відійшов у Вічність талановитий митець, згасла ще одна зірка, що так яскраво палала на українському музичному небосхилі. Господь покликав до себе Василя Ровенка – викладача Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського…
Ім’я прославленого музиканта, який щойно відзначив свій 60-річний ювілей, відоме широкому колу любителів музичного мистецтва. Василь Ровенко – неперевершений цимбаліст-віртуоз, соліст та ансамбліст, гра якого зачаровувала не тільки блискучою технікою, а й майстерним розкриттям образного змісту виконуваних творів. Протягом багатьох десятиліть педагогічної праці він виховав плеяду талановитих музикантів – лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Продовжуючи славні традиції свого наставника, випускники класу Василя Григоровича успішно працюють у численних мистецьких навчальних закладах як в Україні, так і за кордоном. Вони є учасниками різноманітних музичних колективів, що пропагують кращі зразки національного мистецтва та прославляють Україну у світі. Клас Василя Ровенка став справжньою «кузнею» виховання цимбалістів, школою становлення їх як особистостей та професіоналів. І не випадково, що впродовж багатьох років Василь Григорович очолював методичне об’єднання цимбалістів Прикарпаття. Багато часу приділяв створенню відповідного навчального та концертного репертуару для цимбалів, різноманітних ансамблів й оркестрів народних інструментів. Досконало опанував метод комп’ютерного набору нот та видав друком декілька посібників, зокрема «Музику бароко в перекладенні для цимбал».
Проте справжнім покликанням та творчим здобутком Василя Ровенка став ансамбль народної музики Івано-Франківського музичного училища. Як творець та художній керівник цього прекрасного колективу, Василь Григорович зумів сягнути справжніх мистецьких вершин. Про це свідчить, зокрема, концерт ансамблю, що відбувся 5 лютого 2020 року в Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк, присвячений 80-річчю навчального закладу, а також з нагоди 55-річного ювілею його художнього керівника. Під орудою Василя Григоровича ансамбль народної музики брав активну участь в концертному житті міста, області, України. Він виступав на творчих звітах мистецьких колективів Прикарпаття у Києві, численних конкурсах та фестивалях. А репертуар колективу складали твори українських та зарубіжних композиторів, обробки народних мелодій. Публіка завжди з великим захопленням та ентузіазмом відгукувалась на виступи ансамблю й бурхливими оплесками вітала його керівника…
Василь Ровенко привертав увагу не тільки як музикант, а й яскрава та непересічна особистість. Щирість і доброта, невичерпний оптимізм і товариськість, вроджена інтелігентність і широка ерудиція – все це надихало кожного, хто мав щастя з ним працювати та спілкуватися. А ще він хороший сім’янин, люблячий батько і дідусь, справжній патріот України, який щиро вболівав за її долю та розвиток національної музичної культури.
Викладачі та студенти Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського щиро сумують з непоправної втрати. Наші співчуття рідним, друзям, близьким, колегам Василя Григоровича, якого Господь покликав до Вічності і зараз, можливо, веде з ним тиху музичну розмову… І як би нам не було важко, Василь Ровенко завжди буде з нами – у своїх нотах, у нашій пам’яті і наших серцях.