ЦИКЛОВА КОМІСІЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОРТЕПІАНО І ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

Фортепіанний відділ Івано-Франківського  фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського був започаткований одночасно з відкриттям навчального закладу. Продовжуючи і розвиваючи традиції фортепіанного виконавства і педагогіки Галичини, сформовані в першій половині ХІХ-го століття уславленими українськими митцями С.Людкевичем, В.Барвінським, Р.Сімовичем, Р.Савицьким, Г.Левицькою та ін.

Піаністи – викладачі та концертмейстери музичного коледжу протягом восьми десятиріч невтомно та плідно працюють на ниві виховання піаністичної молоді. Багаторічна діяльність фортепіанного відділу спрямована на утвердження професійних та творчих засад у педагогіці, розвиток і піднесення національної виконавської фортепіанної школи.

У 40-і роки в фортепіанних  класах нашого навчального закладу працювали викладачі Г.М.Диченко, Л.П.Лісецька: Н.Цибрівська та  А.Шуплат, котрі викладали у міжвоєнний період в Станіславській філії Вищого музичного інституту імені М.Лисенка.

У середині 50-х років на відділ приходять Ю.І.Новодворський, І.Д.Гриневич, В.Ю.Федорова. З 1959 року коледж починає працювати за новими навчальними планами; і саме ці викладачі поряд з Г.М.Диченко стають першими організаторами професійного навчання на відділі.

У 60-х роках на фортепіанному відділі працювали викладачі Григор’єва Л.Г., Товстоп’ят С.С., Карпенко А.О., Суховерхова Т.М., Ясельська А.М., Висоцька Л. У колектив також прийшли Гріго В.І., Радловська М.М., Прокоп І.А.

У 1968 році до колективу піаністів з ентузіазмом долучається Е.Стойка, яка активізує життя коледжу своїми класними концертами і сольними виступами.

У 70-х роках на фортепіанний відділ приходять К.Кузняк, К.Атаман, Н.Багдасарян, О.Новицька, О.Зарецька, О.Вітушинська, Т.Грішина, Є.Сутягіна, М.Будз, Н.Фесюк, Н.Волошинська, О Шиптур, І.Прокопчук,  І.Новикова. У цей період до колективу вливається цілий потік спеціалістів – колишніх випускників нашого навчального закладу, які здобули вищу освіту в Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. Це – О. Купновицька, Л. Свистун, Я.Смулка, О.Симчич, М.Бабій, М.Колодій, Т.Казарцева, Т.Гончар, О.Кречковський, Б.Сербинська, І.Сербинський, Е.Зон, М.Герушинська, Н.Семенова, Л.Цьомик, С.Поварчук, М.Стахмич, С.Стахмич, М.Медведєва, Г.Асанова. Ці викладачі продовжують добрі традиції своїх вчителів, вносячи свій індивідуальний стиль і почерк у роботу відділу. Продовжується тісна співпраця з ЛНМА ім.М.Лисенка, яка налагоджена ще з 1964 року. Протягом багатьох років методичні консультації колективу фортепіанного відділу надавали професор О.Р.Криштальський, доценти О.А.Попіль та Б.М.Тихонюк.

У 80-ті роки колектив піаністів поповнюють Н. Крещенська, О.Яремчук, Н.Сич, Н.Михайлів, Р.Попович та О.Пилатюк, які багато і плідно працюють концертмейстерами, сприяючи якісній професійній підготовці учнів – інструменталістів та диригентів. В цей час на відділі починає працювати О.Назаренко, яка творчо веде курс лекцій з історії світової культури, а згодом стає викладачем фортепіано.

У 90-ті роки піаністи-концертмейстери У.Прокоп, С. Михайлюк, Т.Грош, І.Сич долучаються до колективу. Утворюються дві циклові комісії. Керівником циклової комісії спеціального фортепіано та педагогічної практики стає О.Г.Купновицька. Циклову комісію спеціального фортепіано та ансамблевого виконавства очолює І.Ю.Сербинський. У 2002 році  циклову комісію спеціального фортепіано і педагогічної практики очолила Н.Волошинська, а ансамблевого виконавства – О. Назаренко.

У 2006 році циклову комісію спеціального фортепіано та педагогічної практики очолила Сич Н.П.; циклову комісію спеціального фортепіано та ансамблевого виконавства – Волошинська Н.І. Циклові комісії ведуть активну творчу і методичну роботу, спрямовану перш за все на виховання грамотного молодого фахівця – вчителя ДМШ, професійного і творчого музиканта.

В даний час на цикловій комісії спеціального фортепіано та педагогічної практики  Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського працюють: Граб О.М., Граб Н.М., Казарцева Т.С., Купновицька О.Г., Матієва Д.В., Михайлів Н.В., Назаренко О.С., Сич Н.П.

З 2017 року – головою циклової комісії є Граб Оксана Мирославівна.

Граб О.М. працює в коледжі з 2013 року. З 2017 року очолює циклову комісію спеціального фортепіано та педагогічної практики. Професійну освіту здобула в Київському державному вищому музичному училищі ім. Р.Глієра (клас доцента, заслуженого діяча мистецтв України Мальвіни Зарудянської) та Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського (клас доцента, заслуженої артистки України Марії Пухлянко). 

Граб Надія Мирославівна – працює в коледжі з 2017 року. У 2011 році закінчила Київський інститут музики ім. Р.Глієра (клас викладача-методиста Ірини Гаврилюк). Професійну освіту продовжила в Національній музичній академії України імені П.І.Чайковського (клас доцента, заслуженої артистки України Марії Пухлянко). Концертмейстер на відділі струнно-смичкових інструментів.

Казарцева Тетяна Сергіївна – викладач-методист; освіту здобула в Івано-Франківському музичному училищі (клас викладача Л.Григор’євої) та в ЛДК ім. М.Лисенка (клас доцента О.Созанської). Працює в коледжі з 1971 р. концертмейстером; з 1977 року – викладачем спеціального фортепіано та педагогічної практики. На даний час викладає педагогічну практику.

Купновицька Оксана  Григорівна – викладач – методист; освіту здобула в Івано-Франківському музичному училищі (клас Ю.Новодворського) та ЛДК ім. М.Лисенка (клас доцентів Д.Задора та О.Шпот). В коледжі працює з 1971 року викладачем спеціального фортепіано, педагогічної практики та концертмейстерського класу. В 1982-1990-х роках очолювала предметну комісію концертмейстерського класу; у 1992-2002 роках була головою циклової комісії спеціального фортепіано та педагогічної практики.

Матієва Дарина Володимирівна – працює в коледжі з 2008 року. Професійну освіту здобула в Чернігівському музичному училищі імені Левка Ревуцького (клас викладача Рощак Л.О.) та КНМА ім. П.Чайковського (клас проф. С.Рябова). Старший викладач фортепіанного відділу, концертмейстер на відділі духових та ударних інструментів. У 2011-2012 роках очолювала циклову комісію спеціального фортепіано та ансамблевого виконавства. 

Михайлів Ніна Василівна –  випускниця Івано-Франківського музичного училища (клас викладача Е.Стойки) та ЛДК ім. М.Лисенка (клас доцента М.Тарнавецької). В коледжі працює з 1984 року концертмейстером (відділ духових та ударних інструментів, народний відділ) а з 1993 – викладачем спеціального фортепіано та педагогічної  практики.

Назаренко Ольга Степанівна – старший викладач відділу, випускниця Івано-Франківського  музичного училища ім. Д.Січинського (клас викладача Купновицької О.Г.). Закінчила Львівську консерваторію ім. М.Лисенка (клас доцента Осмоловської О.В.).З 1983р. працює викладачем фортепіанного відділу. З 2001-2006 р. була головою циклової комісії спеціального фортепіано та ансамблевого виконавства.

Сич Наталія Павлівна  – викладач-методист, випускниця Івано-Франківського музичного училища (клас викладача В.Гріго) та ЛДК ім. М.Лисенка (клас доцента О. Попіль). В училищі працює з 1982 року на посаді концертмейстера та з 1992 року на посаді викладача спеціального фортепіано та педагогічної практики.  У 2006-2017 роках очолювала циклову комісії спеціального фортепіано та педагогічної практики.