м.Івано-Франківськ
вул. Січових Стрільців, буд. 44б
Тел/Факс:
(0342) 55-29-04
E-mail:
ifmuzuchds@gmail.com
Івано-Франківський фаховий музичний коледж
імені Дениса Січинського
 
 

Колонка директора

Останні новини
від директора
музичного коледжу
імені Д. Січинського
Гундера Петра
Михайловича

Звіт Директора

Переглянути документ директора Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського про роботу за 2022 рік.

З в і т

Переглянути документ В.о.директора Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського про роботу за 2021 рік

З В І Т

Переглянути документ Директора Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського про роботу за 2020 рік

Звіт директора 2019 рік

Переглянути звіт директора за 2019 рік

Історія

19 грудня 1939 року була прийнята постанова Ради Народних Комісарів УРСР за №1545: «Про організацію театрів, музичних колективів, філармоній, будинків народної творчості і театрально-музичних закладів у Львівській, Дрогобицькій, Волинській, Рівненській, Станіславській та Тернопільській областях».
У постанові говорилося, що ці заклади створюють для забезпечення розквіту українського радянського музичного й театрального мистецтва, для піднесення культурного рівня і творчого зросту трудящих Західних областей України.
Станіславське Державне музичне училище розпочало свою діяльність 17 січня 1940 року на підставі постанови Раднаркому РСР.  Директором музичного училища було призначено Миколу Миколайовича Кладкового. В училищі було створено відділи: фортепіанний, хоровий, оркестровий, народних інструментів. Ряд викладачів Музичного Інституту ім. С. Монюшка залишилися працювати в музичному училищі. Серед них проф. Р. Сімович, І. Недільський, який був заступником директора по навчальній частині, колишній директор МІ ім. С. Монюшка, композитор та диригент Альфред Стадлер та інші.
Уже 8 травня в обласній філармонії відбувся ювілейний концерт, присвячений 100-річчю П. І. Чайковського, за участю викладачів та кращих учнів музичного училища.
21 квітня 1941 була проведена перша обласна конференція самодіяльних композиторів Станіславської області, в якій взяли участь диригенти Роман Ставничий, Михайло Магдій та викладачі училища І. Недільський, А. Штадлер, І. Атаман.
23 травня 1943 року відбулося відкриття пам’ятника Денису Січинському. З усієї Галичини з’їхалися хори «Баяни», диригував зведеним хором проф. Микола Колесса. До великого зібрання народу і музичної громадськості нашого міста звернувся з промовою професор Антін Кияжин.