м.Івано-Франківськ
вул. Січових Стрільців, буд. 44б
Тел/Факс:
(0342) 55-29-04
E-mail:
ifmuzuch@ukrpost.ua
Івано-Франківське музичне училище
імені Дениса Січинського
 
 

Колонка директора

Останні новини
від директора
музичного училища
імені Д. Січинського
Гундера Петра
Михайловчиа

Звіт директора училища за період з лютого 2011 року по грудень 2015 року

Училище є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок в банку, печатку з власною назвою,… Читати далі →

Програма претендента на посаду директора Івано-Франківського музичного училища імені Дениса Січинського Гундера Петра Михайловича

Програма Концепція розвитку музичного училища передбачає акцент на кількох ключових моментах: 1. Покращити морально-психологічний клімат… Читати далі →

Вітаємо на сайті училища

Наш заклад прямує у ногу з часом і тому зважаючи на сучасні тенденції в інформатизації… Читати далі →

Річниця Революції Гідності

Сьогодні важлива подія в історії України – річниця Євромайдану. Саме цього дня, рівно рік тому… Читати далі →

Історія

19 грудня 1939 року була прийнята постанова Ради Народних Комісарів УРСР за №1545: «Про організацію театрів, музичних колективів, філармоній, будинків народної творчості і театрально-музичних закладів у Львівській, Дрогобицькій, Волинській, Рівненській, Станіславській та Тернопільській областях».
У постанові говорилося, що ці заклади створюють для забезпечення розквіту українського радянського музичного й театрального мистецтва, для піднесення культурного рівня і творчого зросту трудящих Західних областей України.
Станіславське Державне музичне училище розпочало свою діяльність 17 січня 1940 року на підставі постанови Раднаркому РСР.  Директором музичного училища було призначено Миколу Миколайовича Кладкового. В училищі було створено відділи: фортепіанний, хоровий, оркестровий, народних інструментів. Ряд викладачів Музичного Інституту ім. С. Монюшка залишилися працювати в музичному училищі. Серед них проф. Р. Сімович, І. Недільський, який був заступником директора по навчальній частині, колишній директор МІ ім. С. Монюшка, композитор та диригент Альфред Стадлер та інші.
Уже 8 травня в обласній філармонії відбувся ювілейний концерт, присвячений 100-річчю П. І. Чайковського, за участю викладачів та кращих учнів музичного училища.
21 квітня 1941 була проведена перша обласна конференція самодіяльних композиторів Станіславської області, в якій взяли участь диригенти Роман Ставничий, Михайло Магдій та викладачі училища І. Недільський, А. Штадлер, І. Атаман.
23 травня 1943 року відбулося відкриття пам’ятника Денису Січинському. З усієї Галичини з’їхалися хори «Баяни», диригував зведеним хором проф. Микола Колесса. До великого зібрання народу і музичної громадськості нашого міста звернувся з промовою професор Антін Кияжин.